londynWedług statystyk coraz chętniej i częściej wybieramy się w podróż za granicę. Nie latamy już tylko na wczasy w okresie letnim ale planujemy często urlop w zimie, a także zwiedzamy różne europejskie miasta podczas długich weekendów. Dzięki najnowszej ofercie linii Ryanair możemy udać się podczas jednej podróży do Kopenhagi a także do przepięknej, brytyjskiej stolicy. Podróż rozpoczyna się w porcie lotniczym Modlin. Stamtąd udajemy się do stolicy Danii. Później polecimy do portu lotniczego Luton. Ryanair we wszystkie strony oferuje loty bezpośrednie. Oprócz tego możemy zabrać ze sobą jeden bagaż podręczny, plus dodatkową małą torbę, a wszystko w cenie jednego biletu lotniczego. Całość przelotu to 247 złotych.

Londyn - zabytki, atrakcje, kultura

Londyn uznany jest za najbardziej kosmopolityczną stolicę naszego kontynentu. Oprócz wielu atrakcji, Londyn to centrum biznesowe. W Londynie znajdują się aż cztery obiekty, które znalazły swoje miejsce na liście światowego dziedzictwa Unesco. Miasto posiada wiele zabytków, stąd trudno wszystko zwiedzić w krótkim czasie. Mamy jednak spory wybór. Przede wszystkim jest to Pałac Buckingham, który jest największą budowlą w Europie. Warto udać się także na plac centralny, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia i na którym możemy spotkać ludzi z całego świata. Symbolem miasta jest natomiast Big Ben, który znajduje się na wieży zegarowej. Warto będąc tutaj udać się do Hyde Park, czyli parku królewskiego.

londynKopenhaga - najpiękniejsza stolica Europy

Kopenhaga to stolica, w której dużo czasu musimy poświęcić na zwiedzanie, gdyż miasto posiada ogrom zabytków i atrakcji. Uwagę przyciągają głównie dwa pałace, Pałac Barokowy a także rezydencja króla. Wszystkim poleca się wspinaczka na okrągłą wieżę, dzięki której zobaczymy całą panoramę miasta. Miasto ma także atrakcję dla dzieci i dorosłych, czyli akwarium z rybami i okazami tropikalnymi. Pobyt w Kopenhadze to również okazja do zwiedzania miasta rowerami. Tutaj możemy je wypożyczyć za darmo.

Do Kopenhagi można polecieć naprawdę tanio kupując na przykład tu. Ceny zaczynają się już od 200 złotych

Spam protection by WP Captcha-Free