Czy wiecie, które Azjatyckie miasto jest najbardziej zaludnione? Kilka osób na pewno zna prawidłową odpowiedź, by jednak nie trzymać w Was dłużej w niepewności, zdradzam, że z wynikiem 23 710 000 osób jest to Szanghaj, a warto zaznaczyć, że każdego roku liczba ta się powiększa.

shangai

Podobno nazwa miasta w ojczystym języku składa się ze słów „na” i „morze” co w dużym stopniu związane jest z faktem, że Szanghaj jest znanym na świecie portem morskim, powinno również nosić tytuł ekonomicznej stolicy państwa o który nieustannie konkuruje z Hongkongiem. Miasto wyróżnia się na tle innych nowoczesną, oryginalną architekturą. Powstające na okrągło obiekty swoją budową przypominają kwiaty, a na dachu, co drugiego z nich otwierają się restaurację z niesamowitym widokiem na centrum.

Będąc w Szanghaju na pewno nie możemy pominąć pięknej promenady Bund ciągnącej się od Waibaidu do Nanpu. Panorama miasta nocą wywołuje na turystach niesamowite wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki jest ogród Yuyuan wraz ze Starym Miastem. Jest to zabytkowe miejsce odnowione w latach 1760-1780. Ogród przedzielony jest gdzieniegdzie białymi, smoczymi murami, zdobiony zbiornikami wodnymi i elementami drobnej architektury jak mostki czy pawilony. Skarbem Yuyuan jest pięciotonowy kamień z Tai Hu. Możliwa jest również chińska wycieczka na 88 z 93 pięter drugiego co do wielkości drapacza chmur w państwie. Jin Mao Tower to w większości zatłoczone biura i sale konferencyjne jednak w środku znajduje się zachęcający turystów Hotel Grand Hyatt ora Skywalk. Skywalk to ogromny taras widokowy zlokalizowany na 88 piętrze, jako ciekawostkę można dodać, że windy w budynku podróżują z prędkością 9,1 m/s przez co na ostatnie dostępne dla turystów piętro dostaniemy się w niecałe 45 sekund. Warto zajrzeć też do Muzeum Szanghaju czy świątyni Lounghua. To buddyjskie święte miejsce pochodzi z pradawnych czasów i jest formą głębokiego wycieszenia. W środku znajduje się ogromny dzwon, którego bicie usłyszeć możemy wyłącznie 31 grudnia. Kiedy to miasto i cały kraj wita Nowy Rok.

Z Warszawy do tego największego chińskiego miasta dostaniemy się najtaniej za pośrednictwem linii lotniczych Emirates. Lot w obie strony w marcu tego roku to koszt minimalnie 2 016 złotych. Inni operatorzy tacy jak LOT czy KLM zaproponują nam bilety lotnicze w nieco wyższych cenach (od 2 532 złotych).

shangai

Spam protection by WP Captcha-Free