Podróż z Polski na Bali trwa około doby, ale czas nie ma znaczenia w porównaniu z urokami i niespodziankami, które czekają na turystów na tej wyspie. Pasjonaci nurkowania mogą podziwiać tutaj piękne rafy koralowe. Amatorzy spływu przeżyją dreszczyk emocji podczas raftingu rwącą rzeką oraz kąpieli pod wodospadem. Dominującą religią wyspy jest hinduizm i czci się tutaj wiele bóstw. Mieszkańcy wyspy są bardzo religijni i spędzają mnóstwo czasu w świątyniach. Warto będąc tutaj na wczasach zwiedzić świątynie z X wieku. W jej wnętrzu został wybudowany odkryty, kamienny basen, w którym mieszkańcy wyspy odbywają rytualne kąpiele. Z urwiska nad oceanem możemy podziwiać niecodzienne zachody słońca. Bali o także wspaniałe miejsce wypadowe do zwiedzania okolicznych wysp- wulkanicznej Jawy i Lombok czy Komondo.

wczasy na bali

Bilety lotnicze na Bali

Bali nie jest zbyt popularnym miejscem do spędzania wczasów głównie z powodów bardzo wysokich cen. Lot na bali trwa około 18 godzin, a bilet lotniczy w klasie ekonomicznej to koszty około 2500 złotych. Jeżeli chcemy zaplanować wspaniałe chwile na tej wyspie warto wybrać porę suchą, czyli okres od kwietnia do listopada. W porze deszczowej powietrze jest tak wilgotne, że warto ubrania w walizkach mieć w osobnych workach, gdyż mogą zafarbować.

Dokąd latamy na wakacje

Polacy bardzo chętnie latają na wczasy nie tylko po Europie. Według statystyk rezygnują z długich urlopów i wybierają się na wakacje kilka razy w roku na krótsze okresy. Duzy udział w planowaniu wczasów mają biura podróży, jednak nierzadko turyści planują wakacje na własną rękę, korzystając z usług tanich linii lotniczych i na własną rękę bukując hotele i rezerwując samoloty. Najbardziej popularne są wczasy w Europie, ale coraz częściej wybieramy się także na inne kontynenty. Indonezja zniosła wizy dla Polaków, dlatego podróż na Bali nie wymaga dodatkowego załatwiania spraw. W okresie letnim możemy także liczyć na różne promocje linii lotniczych, nawet tych głównych przewoźników światowych.

wczasy na bali

Spam protection by WP Captcha-Free