viennaAustriacki Wiedeń to oczywiście kolebka sztuki i kultury, dlatego nie dziwi fakt, że miasto postawiło na rozwój przede wszystkim w branży hotelarskiej. Rozpoczęto od rozbudowy obiektów wypoczynkowych o naprawdę wysokim standardzie. W samym maju czerwcu i lipcu 2014 roku powstały 4 wysokiej klasy hotele. Nie brak jednak również tańszych zastępników minimalizujących luksus, ale wciąż stawiających na komfort i zadowolenie ze strony klienta.

Vienna Tourist Board, wiedeński touroperator informuje, że od maja funkcjonować zaczął Ruby Sofie Hotel. Obiekt posiada 154 łóżka znajdujące się w centrum małych, designersko urządzonych pomieszczeń. Tutaj cena nie jest wygórowana, hotel stanowczo zrezygnował z drogich dodatków typu siłownia, basen, restauracja. Tego typu dodatkowych usług trzeba szukać w najbliższym sąsiedztwie.

W czerwcu natomiast został otwarty Park Hyatt Vienna. Ten zlokalizowany w centrum miasta pięciogwiazdkowy hotel z pewnością będzie przyciągał gości ofertą 143 ekskluzywnych pokoi i apartamentów. Dodatkowo całość mieści się w wyremontowanych zabytkowym gmachu budynku, co jeszcze mocniej podkreśla preferowany standard i klasę. Park Hyatt Vienna posiada takie udogodnienia jak centrum fitness, basen, spa, bar, restaurację, salonik dla palących oraz prawdziwą imprezową halę o powierzchni aż 640 metrów kwadratowych, idealną do organizacji bankietu czy wesela.

Lipiec to kolejny miesiąc, w którym uruchomione zostały pozostałe dwa obiekty. Zlokalizowane na Belvederegasse (numer 22 i 26) dawne galerie handlowe zostały z prędkością światła zamienione w luksusowe hotelowe szaleństwo.

Poza tym w Wiedniu świetnie prosperuje inne hotele. Na przykład otwarty w kwietniu, apartament królewski Pałacu Schönbrunn ( dwie sypialnie, dwie łazienki, aneks kuchenny, pokój dzienny, salon czyli iście cesarzowe 162 metry kwadratowe). To samo tyczy się wciąż rozwijającej się dynamicznie marki Motel One, która do tej pory wprowadziła na rynek dwa hotele, a w najbliższej przyszłości planuje rozpoczęcie trzeciej działalności obejmującej około 400 pomieszczeń zabytkowego obiektu znajdującego się niedaleko popularnej Opery Wiedeńskiej. Motel One przewiduje jednak jeszcze jedną (większą) inwestycje z 530 pokojami zlokalizowanymi niedaleko Centralnego Dworca Wiedeńskiego. (otwarcie planowane na 2015 rok). 2015, to również wejście w życie takich obiektów jak inteligentny hotel Schani Wien czy niskobudżetowy Stafa Tower Vienna.

vienna

Spam protection by WP Captcha-Free